Strona główna » Naszczęście czy na szczęście

Jak się pisze

/

 

  • Naszczęście czy na szczęście

 

Naszczęście czy na szczęście

Jak się pisze?

Poprawna pisownia

na szczęście

Niepoprawna pisownia

naszczęście

Prawdopodobnie na skutek dość szybkiej i niedbałej wymowy mogą pojawiać nam się pewne wątpliwości co do poprawnej pisowni tego wyrażenia. Warto zapamiętać jednak, że podobnie jak w przypadku np. pisowni „na pewno„, wyrażenie zapisujemy rozłącznie.

Na szczęście – szczęśliwie, dzięki szczęściu, fartownie; coś, co według niektórych może przynosić szczęście (np. słonik na szczęście).

Przykłady:

Pracowałem nad tym do późna, ale na szczęście udało mi się wszystko skończyć. Zdążyłem!

Mój brat miał wczoraj niebezpieczną sytuację na drodze. Podczas jazdy na ulicę wybiegła mała dziewczynka. Na szczęście dzięki sprawnym hamulcom brat zdołał wyhamować i w ten sposób udało się uniknąć tragedii.

Na wczorajszy test wzięłam ze sobą maskotkę na szczęście. Zawsze jest ze mną w ważnych chwilach, czuję się dzięki niej bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego nasza strona jest kluczowa w tym temacie? Nasza witryna skupia się na wyjaśnianiu często mylonych aspektów językowych. Zależy nam na edukowaniu użytkowników i pomocy w poprawnym używaniu polskiego języka. Artykuły na naszej stronie są starannie opracowane, bazując na rzetelnych źródłach i wiedzy ekspertów lingwistycznych. Jak możemy Ci pomóc? Oferujemy obszerny artykuł na temat "chaos czy haos", w którym dokładnie omawiamy poprawną pisownię oraz wyjaśniamy różnice między tymi dwoma formami. Nasza witryna zapewnia wartościowe treści, które nie tylko rozstrzygną Twoje wątpliwości, ale także pozwolą Ci lepiej zrozumieć zawiłości ortograficzne języka polskiego. Nie pozwól, aby pisownia sprawiała Ci trudność! Odwiedź naszą stronę już dziś i rozwiąż swoje wątpliwości dotyczące pisowni słowa "chaos". Poznaj reguły ortograficzne razem z nami!"